Investice do nového mostového jeřábu v Rokytnici nad Rokytnou

O společnosti TL-Systems a volbě jeřábové dráhy

Společnost TL-Systems je rozvíjející se firmou zabývající výrobou stožárů veřejného osvětlení, ocelových konstrukcí a obchodní činností. V tomto roce oslavíme 25 let působení na českém, slovenském, německém a rakouském trhu.

K našemu výročí není vhodnějšího daru, než rozšíření obchodní činnosti o prodej celého základního sortimentu hutního materiálu. Díky tomuto rozšíření naší činnosti se zlevní náklady na výrobu stávajících produktů a tím následně dochází ke zlepší naší pozice na trhu.

Pro toto rozšíření bylo nutné zainvestovat do nového mostového jeřábu, pro usnadnění manipulace s hutním materiálem. Pro tuto investici jsme se rozhodli v provoze nacházejícím se v Rokytnici nad Rokytnou, kde máme k dispozici více než 4000m² skladových ploch. 

Zvolili jsme jeřábový most včetně nosníků a dráhy od společnosti AZ – Jeřáby. Jsme obchodní a výrobní společností, a proto je pro nás důležitá otázka hospodaření s financemi. A to i v případě nových investic do manipulační techniky. Je pro nás důležitý poměr cena/výkon při dodržení zadaných parametrů. Toto vše dodávka mostového jeřábu od společnosti AZ – Jeřáby splnila.

O instalaci jeřábu

Celý proces výroby a instalace jeřábu jsme zvládli v rekordním čase 2 měsíců i při ztížených podmínkách, jako instalace při plném chodu výroby, vánočních a silvestrovských svátcích a také při nebezpečí ze strany Covidové pandemie. V tomto krátkém čase se stihly také všechna zaměření jeřábové dráhy, zátěžové testy, školení a revize.

Instalovaný jeřáb jezdí po nově postavené dráze ve výšce 5,5m. Má rozpětí 13 metrů a disponuje nosností 5t. Rychlost zdvihu je až 5m za minutu. Rychlost kladkostroje až 20m za minutu a rychlost celého mostu až 40m za minutu, rychlost je regulována plynule z dálkového ovládání jeřábu. Nosníky jsou vyrobeny z válcovaných profilů HEA a osazeny kolejnicí 40x30 mm. Záruční i pozáruční servis je zajištěn dodavatelskou firmou.